Еве зошто Дедо ми Ѓорѓи живеел дури 104 години

4
А ние денес како глувци паѓаме уште на четириесет!!! ЗАМИСЛИ: Се будиш на први петли, не оти алармот ти ѕвонел, ами оти сонце ти влегло во соба, се загреваш уште малку со љубената/иот и рипаш од кревет свеж ко арслан,...
[ прочитај повеќе ]
17 0

Се ќе беше поинаку, ако…

866
Се ќе беше поинаку, ако тетката на шалтер на време била лечена од депресија, а не да ги лечи фрустрациите на мене. Се ќе беше поинаку, ако татко ми беше нафатиран директор од транзицијата, сега ќе пиев кафе во Тренд...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Сè за популарност? (или…низок промискуитет за слава)

0
Овој текст е наменет за младичите ширум Скопје и Македонија, особено за тинејџерите, за полуматурантите и средношколците и за оние кои во мозокот и однесувањето некаде застанале во 2-ра средно. Девојчиња мили и златни, вие што сте здрави и прави,...
[ прочитај повеќе ]
11 0

Еволуцијата на Фејсбук во Македонија:

0
Фејсбук 2008: Trajanka: Click here to help my farm!! FARM WARS THE BEST PELAGONIJA SIMULATOR 2K8 AVAILABLE! Фејсбук 2010: Petre is in a relationship with Milica Petre: Ja sakam Milica (6 hours ago) Milica commented: I jas te sakam (6...
[ прочитај повеќе ]
7 1

НОВИОТ PEUGEOT 308 ПРИСТИГНА!

0
Новиот Peugeot 308 со напредна технологија се појави на скопските улици и несомнено ги привлече сите погледи. Промените во дизајнот го поставуваат логото на брендот во прегратка на решетката од напред, каде заедно со новата линија на предниот браник и...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Уникатни слики нацртани на делови од телото

0
Уметникот нацртал имагинативни слики врз нејзините постоечки фотографии. Треба да се има добра креативност и малку "еротичен" ум за да се замисли идејата. Во продолжение следуваат подобрите креации кои ги избравме: Креативно нели? 2. Трепки како моп. Што мислите за...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Кога познатите филмови би се снимале во Источна Европа (21 фотографија)

0
Овој забавен интернет проект во кој целта беше да се постават познати филмски ликови во различни алтернативни околности во Источна Европа . Според нас овде можете да видите дури и подобро филмско поставување отколку оригиналот од филмови како што се...
[ прочитај повеќе ]
0 0

PURETECH ПРОГЛАСЕН ЗА „МОТОР НА ГОДИНАТА“ ПО ТРЕТ ПАТ

0
За време на 18-тата Меѓународна Награда за Мотор на Годината што се одржа во Штутгарт, меѓународното жири на новинари ја додели наградата "Мотор на Годината за 2017" на турбо-бензинскиот мотор PureTech 1.2 литри со 3 цилиндри во категорија од 1...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Црвениот карван на Milwaukee деновиве во Скопје!

0
Еуроимпекс во своето 27 годишно работно искуство, бележи раст развој и успешно стопанисување во различни области вклучувајќи ги сите брендови кои ги застапува. Работењето на компанијата е фокусирано кон сите брендови подеднакво: Total масла, Valvoline масла, Banner акумулатори, 4 брендови...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Загатка со кибрит

0
Померете само едно шкорче за да добиете квадрат  Деновиве низ интернетот вирално се прошири интересна загатка за размислување и ретко кој може да ја реши од прва. Решението е прилично едноставно, но ретко кој го погодува. Ова е интересен начин да...
[ прочитај повеќе ]
1 0
[[ ad after 10 ]]

Премотај назад…

0
Уф колку сакам почетоци што мирисаат на ново, мирис што потсетува на нови купени штикли од Christian Louboutin специјално за неа. Она чувство што те тера да имаш позитивна трема како првиот ден на факултет, како прво ноќно искачање во...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Тениски турнир Peugeot & Rotaract Club ИГРАЈ, ПОМОГНИ И ОСВОЈ

0
Хуманитарен тениски турнир: Ротаракт Опен / Играј, помогни и освој Во организација на: Ротаракт Клуб, Скопје и Еуроимпекс Генерален увозник за Peugeot Датум: 10.06.2017 год. Ден: сабота Почеток: 09:00 часот Локација: МТП Спортски Клуб (СУГС Георги Димитров) Скопје   Ова...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Раскажи ми ја твојата скопска приказна…

0
Читам колумни и статии дека кога ќе одиш во Париз мора да се качиш на Ајфелова, кога си во Рим да фрлиш паричка во Фонтаната, во Амстердам да јадеш печурчиња, и така натака, се со цел да биде доживљај, да...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Девојките плачат, машкиве не ги пипаат

0
Искрено, се мислев долго време дали е ова вистина, дали е ова можно??? Не, не...ваљда не е, па машкиот кодекс бре е јасно дефиниран: „Се понашаш ко кокиче, но кога ветре ќе дувне, ерекција треба одма“! Очигледно нешо е превртено...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Што би сменил ти во ноќниот живот на Скопје?

0
Пријателе, кој колку имал, кој како се снашол, прошетал малку подалеку од Врање и од Благоевград и сме имале шанска да видиме нешто поразлично. Темава ја почињам не да хејтам, туку напротив, да допринесеме некако за промена во нашиот ни...
[ прочитај повеќе ]
0 0