Дневна доза кратки вицови

95
- Ве молам господине, половина час ја држите слушалката и молчите. Дајте јас да се јавам, додека се одлучите… – Бидете културни ве молам, разговарам со жена ми. – – – – – Испрати и на споругата цвеќе на работата...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Понуда за брак

73
Блажо: Дали ќе се омажиш за мене ? Мара: Имаш ли стан ? Блажо: Не.. Мара: Имаш ли BMW ? Блажо: Не.. Мара: Земаш ли плата? Блажо: Не, ама јас те сакам...... Мара: Па не сакам да се омажам за...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Дневна доза кратки вицови #59

268
Се среќаваат двајца стари пријатели. – А бе, Миле, веќе си 72 години, а денес те видов со 20 годишна русокоса под рака, вчера со 18 годишна бринета, а минатата недела со 25 годишно бујно пиле. Како успеваше и тогаш...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Кавадаречки вицови

0
Децата на школ'то учат времиња, и учителката го прашуе мал'то Пере: - Јас че се мажам, кое време е тоа Пере? - Крајно време учителке... ------------- Блажо се жене за Мара, и првата брачна ноќ излева од купатилото сет накострежен...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Кумановски вицови

0
Прашуе учителка ученици - Знаете ли како сте дошле на свет? Едно дете вика - Мене ме купиле мама и тато од продавницу! Друго вика - Мене штрк ме донеја дома! Циганче вика- Тато е толко сиромашан што мораја сам...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #58

0
- Ало полиција!? Удрив две кокошки, што да правам? - Поместете ги на страна да не сметаат на сообраќајот и не не замарајте за глупости! - А со нивното пежо што да правам?!!! ---------- Се сеќаваат двајца генерали пред битка....
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #57

0
– Детенце, ти ја слушаш ли мама? – Ја слушам. – А тато? – И тој ја слуша. ---------- – Убава си. – Фала. – Дали си зафатена? – Не сум, се досадувам. – Не тоа, туку во врска? –...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #56

0
Двајца колеги зборуваат: – Перо, што си толку радосен? – Ќе се женам, бе, Иле. – За која? – За Цветето, од сметководството. – Ти луд ли си бе? Па таа цело Скопје ја помина… Следниот ден двајцата пак се...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #55

0
Се враќа еден човек од работа и затекнува сцена – жена му гола во кревет, а некаков тип бега низ прозорецот. И удрил два јаки шамари на брзина и скокнал да го брка љубовникот. – Отиде натаму! – му рекол...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #54

0
Трпе ја прашува Трпана: – Зошто ја пеглаш косата? – За да ми биде подолга. Следниот ден, докторот го прашува Трпе: – Како рековте дека ја добивте изгореницата на пенисот? ---------- Седат дедо и внук на некој рид и гледаат...
[ прочитај повеќе ]
0 0
[[ ad after 10 ]]

Дневна доза кратки вицови #53

0
Оди млад човек во матично: – Можe да закажам венчавка за во вторник? – Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник? – Е па за да не си го расипам викендот. ---------- –...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #52

0
Што е заедничко помеѓу удавен човек, изгорен леб и трудна жена? -Доцна изваден!! ---------- Трпана отишла на гинеколог. - Докторе аман помагај, сите викаат дека ми била многу голема. - Ај легни и рашири ги нозете... лелее колкава д*нда, лелее...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #51

0
- Леле Грозде мори да видиш, првпат денеска син ми сам стана, сам се облече и побара за јадење! - 35 годишниот или постариот? ---------- - Добро де, ќерко! Што не ти се допаѓа кај Игор?! Млад, убав, со добра...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #50

0
Влегува плавуша во аптека и прашува: - Дали имате екстра-големи кондоми? - Да, имаме. Сакате ли да купите? - Не, благодарам. Ќе ви пречи ли ако седам покрај вратата и чекам некој да купи од нив? ---------- Мајка ми ми...
[ прочитај повеќе ]
0 0

10 вицови за плавуши

0
- Зошто плавушата нема мраз во фрижидер? Не го знае рецептот. ---------- - Како да потопиш подморница полна со плавуши? Чукни им на врата... ---------- - Зошто плавушите носат мрежести чорапи? Се замислува дека е риба. ---------- - Зошто плавушата...
[ прочитај повеќе ]
0 0