PEUGEOT СЛАВИ ПРОИЗВОДСВО НА 500,000 ПРИМЕРОЦИ ОД PEUGEOT 3008 SUV И 1,000,000 ПРИМЕРОЦИ ОД PEUGEOT 308

220
На 27 ноември 2018 година, десет илјади вработени во фабриката на PSA Sochaux го прославуваат произведувањето на 500,000 примероци од PEUGEOT 3008 SUV и 1.000.000 примероци од PEUGEOT 308. Овие две возила се произведуваат во фабриката Sochaux и тие се...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Мамички на интернет

1421
0 1

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ PEUGEOT RIFTER ПО МАВРОВСКИОТ ПРЕДЕЛ

240
На ден 30.11.2018, Еуроимпекс со огромно задоволство го претстави најновиот модел во гамата, модуларниот Peugeot Rifter. Aвтомобилските новинари кои имаа можност да тестираат 2 различни мотори и ниво на опременост: - Peugeot Rifter 1.5 Blue HDi 100 КС Active -...
[ прочитај повеќе ]
1 0

Наутро кога немаш време да го исчистиш мразот од шофершајбна

2396
4 0

Македонскиот бренд Иван Исцелител спаси живот на познат српски пејач

5141
4 1

Кој сеуште верува дека земјата е рамна?

1102
4 0

Паркур на швалерски начин

2066
2 3

Она кога сеуште немаш 62 години за да одиш во пензија

1800
3 0

“Искочи надвор играј си со другарите”

1474
5 0

Македонска сурова реалност

9177
61 1
[[ ad after 10 ]]

КАДЕ СТЕ ГЕНЕРАЦИЈО?

124
Каде сте генерацијо, каде сте пријатели? Шетам, ве барам низ град, по дискотеки, барови, збутани андерграунд места, ве нема...Ве гледам само на Facebook, во гужви дека ќе се видиме од понеделник, дека сте фатиле цури и момчиња и како да...
[ прочитај повеќе ]
5 0

Macedonian growing up be like…

834
2 0

Зомбирани студенти во кафич

Можеби си прават муабет на chat

2827
2 0

Баба Ванѓа и Нострадамус кажале дека овој човек ќе ја спаси Македонија!!!!

4800
4 4

Мажот и купил мерцедес

1680
1 0