SWIPE ЗА ДА СМЕНИШ ПОСТ

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ PEUGEOT 508 И ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВ ПРОДАЖНО – СЕРВИСЕН САЛОН

На ден 13.3.2019, автомобилските експерти од земјава имаа можност да го тестираат радикалниот лав – Новиот Peugeot 508.

Еуроимпекс, во улога на генерален увзозник го претстави најновиот модел во гамата во 4 различни верзии, различни мотори и ниво на опременост:

 

  1. Peugeot 508 Allure 2.0BlueHDI 160 EAT8
  2. Peugeot 508 Allure 1.6PureTech 180 EAT8
  3. Peugeot 508 GT-line 2.0BlueHDI 180 EAT8
  4. Peugeot 508 GT 1.6PureTech 225 EAT8

 

Присутните лица на тест возењето имаа можност да се запознаат одблиску со моќните перформанси на овие мотори и да ги истестираат на асвалтот.

Новиот Peugeot 508 се покажа како одличен домаќин и ги потврди очекувањата. Со својата ниска каросерија и прецизно извајани линии, новите моќни мотори, вратите без рамки, најновите безбедносни системи, новиот 8-степен автоматски менувач и многу други дополнителни елементи во опремата со кои ова возило претставува предвесник на една нова ера, ера на нова технологија, на автономност и на современ дизајн.

 

Новиот Peugeot 508 е достапен во салоните на Еуроимпекс и сите заинтересирани можат да закажат тест возење на следниов линк: https://peugeot.mk/vozila/test-vozenje/508

 

Во склоп на патувањето, од Еуроимпекс имаа уште една новост, официјално претставување на новиот продажно- сервисен салон „365 Ауто“ во Битола.

Томислав Нафидов, Регионалниот директор на продажба во Еуроимпекс, изјави: „работиме на проширување на нашата дилерска мрежа со цел постигнување на уште подобри резултати во периодот кој следи. Имено со отворањето на нашата нова дилерска точка, очекуваме значително зголемување на бројот на продадени возила во југозападниот дел од земјава и веруваме во успешна соработка од двете страни“

 

 

На тоа сопственикот на компанијата 365 Ауто, Г-динот Тони Коминовски додаде:

„нашата компанија Алфа Припс Дооел стопанисува веќе 10 години. Прво започнавме како такси компанија, за да се прошириме како рент а кар агенција, а од пред 3 години и продажба на автоделови и сервисирање на возила. Работејќи со изнајмување на возила и такси дејност имавме можност да ги запознаеме многу добро речиси сите брендови на возила, но PEUGEOT е брендот кој максимално не воодушеви во секој поглед: беспрекорен квалитет, современ дизајн, повратна вредност и пост-продажна услуга.

Тоа резултираше со потпишување на договор со ЕУРОИМПЕКС, на кој сме многу горди и отварање на продажно-сервисен салон од 100 м2 за PEUGEOT возила во Битола и регионот“.

 

Новиот продажно – сервисен салон се наоѓа на Ул Ѓорче Петров број 33, Битола. Секој корисник на возило Peugeot може да се обрати на оваа локација.

666
2 0

Слични: