Босанец силувал коза па ја задавил и го признал делото: „Едноставно ми беше привлечна“

9004
32-годишниот маж го откри новчаникот кој што го изгубил на имотот Кога утото мртвата коза ја најдов во нашиот двор, што не беше и прв пат да доаѓа на нашиот имот, не ни сонував дека козата е силувана па задавена,...
[ прочитај повеќе ]
2 0

НОВИОТ PEUGEOT 208 ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА EUROSTAR ЗА „ПАТНИЧКО ВОЗИЛО ЗА 2019 ГОДИНА“

221
Eurostars 2019 Award,Automotive News Europe, Jumeirah Hotel, Frankfurt, 09.09.19, Foto:Tim Wegner, www.timwegner.de Новиот PEUGEOT 208 е добитник на наградата „Патничко возило за 2019 година“ од страна на Automotive News Europe. На 9 септември, во името на тимот на “PEUGEOT Product”...
[ прочитај повеќе ]
1 0

ЕУРОИМПЕКС ПОВИКУВА НА АКЦИЈА „НАПРАВИ ПАУЗА И ПОГРИЖИ СЕ ЗА СВОЕТО ВОЗИЛО“ – 15% НА СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ!

229
„Направи пауза и погрижи се за своето возило„ е новата повикувачка акција од страна на Еуроимпекс, генерален увозник за Брендот Peugeot. Спроведувајте редовни сервиси и проверки на вашето возило, со цел навремена замена на деловите за да можете целосно да...
[ прочитај повеќе ]
2 0

Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

219
Од Еуроимпекс најавуваат целосно нови, летни цени за двата најпосакувани модели од брендот Peugeot! Peugeot 208 - компактно градско возило кое се издвојува од останатите во сегментот. Освојува со својот динамичен и елегантен дизајн, посакуван од секој учесник во сообраќајот....
[ прочитај повеќе ]
2 0

Се сеќавате ли кога бевме деца

880
- Од WC викавме “ Мамо , Готов сум ” ;- Ѕвоневме на вратата на комшијата и бегавме ;- Гo истуравме цело tic-tac пакетче во уста и од него пиевме вода ;- Мразевме кога на роденден ќе ни подареа облека...
[ прочитај повеќе ]
2 0

10 причини зошто Папата не иде на посета во Битола !?

5136
1.Никој од битолчаните нема да оди да го гледа, сите на кафе ќе бидат. 2.Папамобилот не можи да вози на Широк Сокак, ќе шлајфова на црните плочки. 3.Битолчани такви кабадаи со количиња пред двајсе години гледаја на Широк Сокак. 4.Многу...
[ прочитај повеќе ]
5 0

Европски шампиони во дисциплината „син на мајка“ до 35 години!

4533
извор Seir
2 2

ВРАЌАЊЕ ВО ИСТОРИЈАТА „ДЕНОТ НА PEUGEOT 404“

1007
Во чест на легендарниот модел на Брендот Peugeot на ден 4 април 2019та година, по втор пат се одржа дефиле за одбележување на “Денот на Peugeot 404“ Дефилето започнa пред седиштето на Еуроимпекс, салонот на Peugeot на Бул: Трета македонска...
[ прочитај повеќе ]
2 1

Хамбургер на времето и ДЕНЕС

6266
Хамбургер на времето:- Лебче- Плескавица од сомнително потекло- Зелка неизмиена- Помфрит- Кечап или мајонез од туба од 5 литриПакован во бела хартија на која пиши hamburger, hot dog, toast.- Цена: 40-60 денариЧепкалка - опционално, ако добиеш пластично вилувче топ Хамбургер...
[ прочитај повеќе ]
4 2

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ PEUGEOT 508 И ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВ ПРОДАЖНО – СЕРВИСЕН САЛОН

666
На ден 13.3.2019, автомобилските експерти од земјава имаа можност да го тестираат радикалниот лав - Новиот Peugeot 508. Еуроимпекс, во улога на генерален увзозник го претстави најновиот модел во гамата во 4 различни верзии, различни мотори и ниво на опременост:...
[ прочитај повеќе ]
2 0
[[ ad after 10 ]]

Порано беше фино…

1819
Стварно беше многу фино, знаевме и рака да пуштиме на сред филм во кино, Порано да облечат танга им беше срам, денес имаат Инстаграм. Некогаш имавме и по 100че во џеб, па пак сме здрави и живи, за станче и...
[ прочитај повеќе ]
13 0

TOYO TIRES СО “OUTLET SALE” ВО САЛОНИТЕ НА ЕУРОИМПЕКС!

245
TOYO TIRES со одлична понуда на пневматици од лагер во месец февруари! Доколку ви се потреби пневматици создадени од висок квалитет, со ново соединение на нагазната површина кое е изработено исклучиво од силикон, подолг век на траење, подобри перформанси на...
[ прочитај повеќе ]
2 0

PEUGEOT ПОВТОРНО СО АКЦИЈА ЗА СИСТЕМ ЗА СОПИРАЊЕ – 15% НА ДИСКОВИ И ПЛОЧКИ!

18
Доколку се спроведуваат редовни проверки и навремена замена на деловите кои се вклучени во системот за сопирање вашите патувања со своето возило ќе бидат уште поопуштени и безгрижни - советуваат од Peugeot.   Индикатори кои Ви покажуваат дека е време...
[ прочитај повеќе ]
2 0

НОВИОТ PEUGEOT 508 ПРИСТИГНА ВО САЛОНИТЕ НА ЕУРОИМПЕКС!

270
Новиот Peugeot 508 пристигна во салоните на Еуроимпекс! Од Еуроимпекс ве повикуваат да го запознете одблиску радикалниот нов спортски дизајн на најновиот модел во гамата на Брендот. Почнувајќи од надворешниот дизајн, Новиот Peugeot 508 отвора нова ера на спортска елеганција....
[ прочитај повеќе ]
2 0

НОВИОТ PEUGEOT 508 ПРОГЛАСEН ЗА „НАЈУБАВ АВТОМОБИЛ ЗА 2018 ГОДИНА“ И PEUGEOT E-LEGEND CONCEPT ЗА „НАЈУБАВ КОНЦЕПТ АВТОМОБИЛ“

378
Брендот PEUGEOT доби две нови награди на 34-тиот Меѓународен фестивал за автомобили што се одржа на 29 јануари 2019 година во хотелот Des Invalides во Париз. Новиот PEUGEOT 508 ја освои наградата Grand Prix за најубав автомобил за 2018 година,...
[ прочитај повеќе ]
0 1