Она кога соговорникот има расипани заби

3228
Му мириса здивот ...
4 1

Грабеж во автобус

244
Влегува маскиран маж во автобус и вика на патниците: -Давајте пари и сите на под!!! -Ама дечко бре, овој е автобус, а не е банка. -Е маму да му ебу, па од куде да знам ја, од надвор на автобус...
[ прочитај повеќе ]
1 1

Кој се смее на глупите вицови на шефот?

416
Шефот има кажува на вработените глуп виц. Сите се газат од смеење, само еден од вработените си молчи. – Ти зошто не се смееш?! – Јас ќе напуштам…
2 1

Блажо на гости кај Перо у Германија (виц)

722
Отишол Блажо на гости кај Перо у Германија и овој му ја покажува куќата, огромна на три спрата... По неколку часа Блажо го стегнало стомак, ама никако да најде WC и во трпезаријата видел голема саксија со фикус. Извршил голема...
[ прочитај повеќе ]
5 0

Дневна доза кратки вицови

95
- Ве молам господине, половина час ја држите слушалката и молчите. Дајте јас да се јавам, додека се одлучите… – Бидете културни ве молам, разговарам со жена ми. – – – – – Испрати и на споругата цвеќе на работата...
[ прочитај повеќе ]
1 1

Понуда за брак

73
Блажо: Дали ќе се омажиш за мене ? Мара: Имаш ли стан ? Блажо: Не.. Мара: Имаш ли BMW ? Блажо: Не.. Мара: Земаш ли плата? Блажо: Не, ама јас те сакам...... Мара: Па не сакам да се омажам за...
[ прочитај повеќе ]
2 0

Дневна доза кратки вицови #59

268
Се среќаваат двајца стари пријатели. – А бе, Миле, веќе си 72 години, а денес те видов со 20 годишна русокоса под рака, вчера со 18 годишна бринета, а минатата недела со 25 годишно бујно пиле. Како успеваше и тогаш...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Кавадаречки вицови

0
Децата на школ'то учат времиња, и учителката го прашуе мал'то Пере: - Јас че се мажам, кое време е тоа Пере? - Крајно време учителке... ------------- Блажо се жене за Мара, и првата брачна ноќ излева од купатилото сет накострежен...
[ прочитај повеќе ]
3 0

Кумановски вицови

0
Прашуе учителка ученици - Знаете ли како сте дошле на свет? Едно дете вика - Мене ме купиле мама и тато од продавницу! Друго вика - Мене штрк ме донеја дома! Циганче вика- Тато е толко сиромашан што мораја сам...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #58

0
- Ало полиција!? Удрив две кокошки, што да правам? - Поместете ги на страна да не сметаат на сообраќајот и не не замарајте за глупости! - А со нивното пежо што да правам?!!! ---------- Се сеќаваат двајца генерали пред битка....
[ прочитај повеќе ]
0 0
[[ ad after 10 ]]

Дневна доза кратки вицови #57

0
– Детенце, ти ја слушаш ли мама? – Ја слушам. – А тато? – И тој ја слуша. ---------- – Убава си. – Фала. – Дали си зафатена? – Не сум, се досадувам. – Не тоа, туку во врска? –...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #56

0
Двајца колеги зборуваат: – Перо, што си толку радосен? – Ќе се женам, бе, Иле. – За која? – За Цветето, од сметководството. – Ти луд ли си бе? Па таа цело Скопје ја помина… Следниот ден двајцата пак се...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #55

0
Се враќа еден човек од работа и затекнува сцена – жена му гола во кревет, а некаков тип бега низ прозорецот. И удрил два јаки шамари на брзина и скокнал да го брка љубовникот. – Отиде натаму! – му рекол...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #54

0
Трпе ја прашува Трпана: – Зошто ја пеглаш косата? – За да ми биде подолга. Следниот ден, докторот го прашува Трпе: – Како рековте дека ја добивте изгореницата на пенисот? ---------- Седат дедо и внук на некој рид и гледаат...
[ прочитај повеќе ]
0 0

Дневна доза кратки вицови #53

0
Оди млад човек во матично: – Можe да закажам венчавка за во вторник? – Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник? – Е па за да не си го расипам викендот. ---------- –...
[ прочитај повеќе ]
0 1